Špecifické čítanie / reporty

Názov URL Popis
BNEF

EV outlook 2020

https://bnef.turtl.co/story/evo-2020/?teaser=yes Správa BNEF o vozidlách na alternatívny pohon, energii a emisiách, batériách a nabíjacej infraštruktúre.
IEA

Global EV outlook

https://www.iea.org/reports/global-ev-outlook-2020 Ročná správa IEA o vývoji budovania nabíjacej infraštruktúry pre EV, cenách batérií a globálnej prognóze.
T&E charging report https://www.transportenvironment.org/publications/recharge-eu-how-many-charge-points-will-eu-countries-need-2030 Podrobná správa T&E o najdôležitejších témach odvetvia nabíjania vrátane návrhov na revíziu smernice o alternatívnych palivách.
IEA Hydrogen report https://www.iea.org/reports/the-future-of-hydrogen Pravdepodobne najpodrobnejšia, na údajoch založená a nezávislá analýza vodíkovej ekonomiky. Medzinárodná energetická agentúra vypracovala túto prelomovú správu s cieľom analyzovať súčasný stav vodíka a poskytnúť usmernenie k jeho ďalšiemu vývoju.
EURELECTRIC

Decarbonization pathways for EU economy

https://cdn.eurelectric.org/media/3172/decarbonisation-pathways-electrificatino-part-study-results-h-AD171CCC.pdf Potenciál elektrifikácie je v odvetviach využívajúcich energiu značný a podporí hlbokú dekarbonizáciu hospodárstva. Hlboká dekarbonizácia je implicitne elektrifikačná cesta. Elektrifikácia je najpriamejší, najefektívnejší a najefektívnejší spôsob dosiahnutia cieľov dekarbonizácie.
Electricity Map https://www.electricitymap.org/map Elektrická mapa je mapa sveta s množstvami skleníkových plynov, ktoré sa emitujú pre každú jednotku elektriny spotrebovanej v rôznych krajinách (jej uhlíková intenzita). Zahŕňa tiež šípky medzi oblasťami, ktoré označujú fyzický tok (dovoz a vývoz) elektriny medzi krajinami.
Ročenka elektromobility 2020 https://www.pcrevue.sk/a/Elektromobilita-2020—Vsetko–co-potrebujete-vediet-o-elektromobilite-v-SR Ročenka o elektromobilite na Slovensku vydaná spoločnosťou Digital Visions (PC Revue) – Január 2020
CleanTechnica https://cleantechnica.com/ CleanTechnica je web so sídlom v USA, ktorý sa zameriava na zhromažďovanie noviniek v oblasti čistých technológií, najmä udržateľnej energie a elektrických automobilov, vrátane automobilov Tesla.
Transport&Environment https://www.transportenvironment.org/ Popredná európska skupina kampaní za čistú dopravu

Víziou Transport & Environment (T&E) je systém mobility s nulovými emisiami, ktorý je cenovo dostupný a má minimálny vplyv na naše zdravie, klímu a životné prostredie.