Nabíjačiek je málo, treba ich toľko ako čerpacích staníc.

 

Nabíjacia infraštruktúra na Slovensku sa neustále rozširuje.  Paradoxne, aj napriek tomu, že s jej budovaním sme stále len na začiatku, sme dnes v pomere nabíjačiek k počtu elektrických automobilov jedna z najlepšie vybavených krajín v Európe. Je to samozrejme najmä vďaka pomerne nízkemu počtu elektrických automobilov na našich cestách. Vďaka snahe niekoľkých spoločností, vrátane GreenWay, rozvoj infraštruktúry predbehol nárast počtu elektrických automobilov.

Number of chargers compering number of cars

 

Je dobrým znakom, že okrem špecializovaných spoločností stále väčšiu úlohu pri rozvoji nabíjacej infraštruktúry zohrávajú aj mnohé iné firmy, hotely, reštaurácii či obchodné centrá, ktoré sa rozhodujú investovať do výstavby nabíjačiek a poskytnúť nabíjanie či už pre vlastnú flotilu, svojich návštevníkov, zamestnancov, alebo širokú verejnosť.

V súčasnosti sa na Slovensku môžete nabiť na viac ako 200 rýchlych  DC nabíjacích staniciach a 750 AC nabíjacích staniciach. Budovanie ďalších nabíjacích kapacít musí ísť ruka v ruke s rozvojom počtu elektrických automobilov. Odhadujeme, že tieto počty sa na Slovensku do roku 2025 zvýšia na 600 DC staníc a 3000 verejných AC staníc.

GreenWay dnes prevádzkuje 350 staníc vo svojej sieti na Slovenku a v Poľsku. Teší nás, že viac ako 100 staníc z tohto počtu predstavujú investície viac ako 60 našich partnerov, pre ktorých nabíjačky profesionálne spravujeme.